« Tagasi

Eesti 100. sünnipäeva auks saavad sinimustvalge rüü ka Põlva sümbolkujud

Neljapäeval, 22. veebruaril saavad üle Eesti enam kui 20 tuntud skulptuuri vabariigi 100. sünnipäeva auks kaela sinimustvalged sallid. Mõnele saab sama värvi mütski pähe pandud. Pidurüüsse säetakse ka Põlva sümbolkujud – Jakob Hurt ja lõõtsakuningas Karl Kikas.

Jakob Hurt saab sinimustvalge mütsi Tartu Üliõpilasseltsilt kell 15.50 ja lõõtsakuningas Karl Kikas Põlva Lõõtspilliseltsilt juba hommikul kell 7.30.

Austusavaldusena külastavad 22. veebruaril ka Vabariigi Valitsuse liikmed 14 kunagise riigivanema sünnikohti ja asetavad nende fotoskulptuuride ümber sinimustvalged sallid, mille on kudunud Põlva Käsitööklubi liikmed. EV100 juhtrühma esimees Toomas Kiho on öelnud EV100 kodulehel, et see on žest nendele omaaegsetele riigimeestele, kes on Eesti Vabariigi 1918. aastast tänasesse toonud. Austamistseremooniale on oodatud kõik piirkonna elanikud ja kohalike omavalitsuste esindajad.        

Põlvamaal sõlmib haridus- ja teadusminister Mailis Reps salli riigivanem Heinrich Marki fotoskulptuurile tema sünnikohas Kanepi vallas Ihamarus kell 16.

Sümbolkujude sinimustvalgega kaunistamise algatuse raames saavad salli või mütsi veel Suudlevad tudengid (Tartu), Friedrich Reinhold Kreutzwald (Võru), Jakob Hurt (Tartu ja Põlva), Karl August Hermann (Põltsamaa), Kalaga poiss (Haapsalu), Hääletaja (Paide), Kalevipoeg (Tartu), Rootsi lõvi (Narva), Tarvas (Rakvere), Hämarik (Tallinn), Nipernaadi (Valga), Kristjan Jaak Peterson (Tartu), Linda (Tallinn), Lydia Koidula (Pärnu), Noormees jalgrattaga muusikat kuulamas (Rakvere), Johan Laidoner (Viljandi), Au tööle (Kohtla-Järve), Inimene ja kosmos (Sillamäe), Rapla linna pea (Rapla) ja kindral Tõnisson (Jõhvi).

Teate koostas:
Annely Eesmaa
Avalike suhete spetsialist
Põlva Vallavalitsus
799 9494