Põlva vallavolikogu otsustas Põlva valla kõrgeimate tunnustuste saajad

Põlva valla aukodanikuks valiti ehitusinsener Arvo Jää, kes juhtis ehitustegevust Põlva linnas ja maakonnas selle aktiivse kasvu aegadel aastatel 1974-2003. Ta on Eesti Ehitusinseneride Liidu (EEL) ning ka Eesti Inseneride Liidu (EIL) asutajaliige. Arvo Jää on ühiskondlikus elus aktiivne praegugi, osaledes Jakob Hurda nimelise Põlva Rahvahariduses Seltsi töös.

Aasta tegu on wakepargi käivitamine Põlva rannas. Tunnustuse saab Põlva Wakepark OÜ, kes haldab wakepargi ringkaabelsüsteemi ja on toonud rannaalale palju uusi tegevusi.

Aasta vabatahtliku tunnustuse saavad Põlva valla Noorsootöö Keskuse vabatahtlikud: Birgit Kosemäe, Keete-Keteli Latik, Maris Haidak, Mirelle Kirbits, Nele Kübard ja Katariina Laas. Noorte vabatahtlike grupp on oma lühikese tegevusaja jooksul aidanud kaasa nelja suurema kogukondliku ürituse korraldamisel ja läbiviimisel.

Põlva valla kultuuripreemia spordivaldkonnas saab MTÜ Sõprus, kelle eestvedamisel on loodud linnaruumi multifunktsionaalne Sõpruse palliplats.

Kultuuripreemia kultuuri valdkonnas saab tantsutreener Andre Laine Põlva valla rahvatantsurühmade juhendamise ja tantsupeole viimise eest ning Meie Stuudio tantsurühmade silmapaistvate tulemuste eest tänavatantsu maailmameistrivõistlustel.

Tunnustused antakse üle volikogu esimehe ja vallavanema pidulikul vastuvõtul 22. veebruaril 2024.
Tunnustustega kaasneb rahaline preemia.

 

Teate koostas:
Annely Eesmaa
avalike suhete spetsialist
Põlva Vallavalitsus