« Tagasi

Mammaste küla Hatiku väikekoht saab valguskaabli ühenduse

Hatiku väikekoht on oodanud valguskaabli ühendust juba mõnda aega, kuna probleemid interneti ja televisiooniga on piirkonna looduslike eripärade tõttu juba pikka aega igapäevased. Piirkonna ainulaadne loodusküllus on paraku teinud üle õhu levivate internetiühenduste ja televisiooni lahenduste töökindluse ebastabiilseks. Külas käivad praegu Eesti Andmesidevõrgu projekti "Internet Koju" ehitustööd, millega jõuab valguskaabel kodudesse ning töökindel interneti- ja televisiooniteenus saab küla elanikele peagi kättesaadavaks.

 

Põlva abivallavanem Martti Rõigas "Internet Koju" projektist: Hatiku ühendamine valguskaabli võrguga on väga oluline samm valla arengus, kuna enne ei olnud piirkonnas mingit kaabliühendust ja inimesed pidid leppima üksnes 4G ühendusega. Paraku aga 4G ühendus ei ole kuigi töökindel ning on tihti ebapiisava andmeside kiirusega. Loodame, et järgmistel aastatel jõuab valguskaabel veel ka paljude teiste Põlva valla asulateni.

Küla aktivist ja endine külavanem Ivar Kurg (pildil) selgitas Hatiku olukorda lähemalt: Mammaste küla Hatiku väikekoha elanikud on oodanud kiiret internetiühendust väga kaua aega. Lubadusi on antud juba 2015. aastast ja esimesed liitujad "Internet Koju" projektiga olid 2019. aastal. Nüüdseks on aga ootamine ennast igati ära tasunud, Eesti Andmesidevõrgu valguskaabel on paljudel kinnistutel juba kohal ning ehitus jätkub. Kiire valguskaabli internetiühendus on praeguses keerulises olukorras asendamatu, igapäevane vajadus. Kiire internet ühendus lahendab ka väga pikaaegse halva telepildi probleemi ja toob külla kindlasti ka noori aktiivseid elanikke.

Eesti Andmesidevõrk