« Tagasi

Põlva Mäe tänava apteegis saab vaktsineerida nii gripi kui COVID-19 vastu

Paljudes apteekides üle Eesti saab lasta end juba neljandat aastat järjest vaktsineerida. Esimest korda on vaktsineerimise võimalus laienenud ka Põlvasse.  Üle-eelmisest nädalast saab Põlva apteegis, aadressil Mäe 2A vaktsineerida end gripi vastu.

Apteekidesse on gripi vastu vaktsineerima oodatud kõik inimesed, sest parim kaitse grippi haigestumise vastu on lasta end õigel ajal vaktsineerida. Kindlasti võiksid end vaktsineerida  65-aastased  ja vanemad, kellele sellest aastast on gripi vastu vaktsineerimine tasuta. Just eakad on gripi puhul üheks riskirühmaks, sest nende kaasuvad haigused raskendavad gripi kulgu. Kokku saab tänase seisuga gripi vastu vaktsineerida 32 apteegis üle Eesti.

Terviseamet soovitab ennast ja oma lähedasi gripi vastu vaktsineerida. Haigestumisrisk on sel aastal tavapärasest kõrgem, kuna eelmine hooaeg jäi tänu inimeste vähestele sotsiaalsetele kontaktidele gripiviiruse jaoks puutumata. Seetõttu on saabuval gripihooajal vaktsineerimata inimesed viiruse suhtes oluliselt vastuvõtlikumad. Tänaseks on juba kinnitatud kaks gripi juhtumit, kuid ägedate respiratoorsete viirusnakkuste tõttu arstide poole pöördujaid on eelmise aastaga võrreldes tunduvalt rohkem.

Alates järgmisest nädalast saab Põlva apteegis vaktsineerida ka COVID-19 vastu. Võimalik on saada nii esmast vaktsiinisüsti, kui ka teist süsti, olenemata sellest kus on esimene vaktsiin tehtud. Samuti on oodatud inimesed, kellel on vaktsineerimise kuurist või COVID-19 läbipõdemisest möödas enam kui kuus kuud ja vajalik oleks teha tõhustusdoos. AstraZeneca ja Jansseni COVID-19 vaktsiinide puhul soovitatakse vaktsineerimiskuuri ja tõhustusdoosi vaheliseks intervalliks viit kuud.

Vaktsineerimiseks on soovitatav broneerida aeg, kas veebis või telefoni teel. Kuid kui vaktsineerija on vaba ja satute just sellel hetkel apteeki, siis on võimalik vaktsiinisüst ka kohe kätte saada. Põlva apteegis vaktsineeritakse iganädalaselt teisipäeva hommikuti.

Apteegis viivad vaktsineerimist läbi tervishoiuteenuse osutajad, kes on läbinud vastava väljaõppe, peamiselt meditsiiniõed. Apteek annab teenuse osutamiseks kasutada oma ruumid, seadmed ja IT vahendid.

Rohkem infot apteekides vaktsineerimise kohta leiab vaktsineeriapteegis.ee lehelt.