« Tagasi

Põlva vald pälvis siseministri tunnustuse

Eile, 30. mail tänas siseminister Lauri Läänemets Tallinnas Glehni lossis inimesi, ettevõtteid, asutusi ja ühinguid, kes meie riigi turvalisusse panustavad. Aasta abipolitseinike toetaja aunimetuse sai Põlva Vallavalitsus Põlvamaa abipolitseinike märkamise ja toetamise eest. Auhinna võttis vastu vallavanem Martti Rõigas.

Põlva vald hindab kõrgelt vabatahtlike korrakaitsjate panust, kes meie kõigi elukeskkonna turvalisuse tarbeks annetavad enda väärtuslikku vaba aega ja energiat.

„Omavalitsused ja ettevõtjad, kes panustavad vabatahtlike toetamisse, loovad sellega turvalisust, samuti tööandjad, kes julgustavad oma töötajaid võtma osa vabatahtlikust tegevusest. Nii loome üheskoos turvalisema Eesti nii oma kodukohas, oma riigis kui ka Euroopas ja maailmas laiemalt," sõnas siseministeeriumi pääste- ja kriisivalmiduse asekantsler Viola Murd.

Eestis on üle 600 vabatahtliku merepäästja, ligi 1100 abipolitseinikku ja veidi üle 2300 vabatahtliku päästja. Häirekeskuse tegevustesse on kaasatud ca 240 vabatahtlikku.

 

Allikas: Siseministeerium; foto Ksenija Kurs, Pealinn.ee