« Tagasi

Tuva Rahvusorkestri kontsert

Alguskuupäev: 24.05.19
Kestus 19:00
Tüüp: Kontsert
Asukoht: Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus, Kesk 15, Põlva linn, Põlva vald, Põlva maakond
  + Lisa minu kalendrisse

Ürituse reklaamplakatKontserdisarja “Muusika 101 Eestimaale” raames annab Põlvas kontserdi Tuva Rahvusorkester (Tõva Vabariik, Venemaa).

Ürgväeline TUVA, see on erakordne shamanistlik muusikaline müstika Lõuna–Siberist, kus laval on korraga 22 kurgulaulikut.

Lõuna-Siberis elavad tuvalased on kirju ajalooga shamanismi tänasesse päeva kandev rahvas. Nende igapäevaelus töötab shamaan käsikäes buda mungaga. Kui on tegu raskemate probleemidega tervises või muus, pöördutakse enamasti shamaani poole, kes korraldab nn kamlan-riituse. Igapäevasemate elumurede ja küsimustega minna budistlikku templisse. Kurgulaul on kasvanud välja mõlemast religioonist ning tänini harrastatav mitte ainult puhtkunstilise nähtusena, vaid tõsise rituaali osana. Tuvalased usuvad, et see eriline hääletekitamine viib ühendusse kõrgemate energiatega, aitab taastada meelerahu ja ravib haigusi. On see nii või mitte, jõuab maikuus Põlva Tuva absoluutne parim ja suurim oma ala esituskoosseis, kes valdab kõiki viit kurgulaulu liiki ning saadab end traditsioonilistel instrumentidel.
Üles astub 22-liikmeline koosseis, kelle sarnast Eestis pole veel kuuldud!

Piletid hinnaga 10 ja 8 eurot on müügil Piletilevis ning Põlva Vallavalitsuse kassas.