#kuidasmekestame fotonäitus jõuab Põlvasse

Kuidas teha nii, et Eestimaa ka 100 aasta pärast elujõuline oleks? Mida teha, et Eestis jaguks piisavalt töötajaid ja väärilist tööd? Kas elu väikelinnades jääb alles ja mida peame tegema, et jääks? Mismoodi tõsta Eestis sündimust? Milline on mõistlik ränne Eestisse? Kuidas saavutada see, et siia tuleksid toredad ja töökad inimesed? Kõik need on põletavad küsimused, millele vajame vastuseid, et saaksime kestma jääda 100, 200 ja ka 300 aasta möödudes.

Olete palutud fotonäituse #kuidasmekestame avamisele ja sellele järgnevale arutelule Põlva kultuuri- ja huvikeskuses neljapäeval, 30. mail kell 16-18.

Tunnustatud fotograaf Birgit Püve rändas eelmisel aastal kaameraga mööda Eestit ringi ja püüdis pildile selle, kuidas mõjutavad rahvastiku muutused juba täna inimeste argielu. Näitus püstitab küsimuse, kuidas ja kellega koos me järgmised 100 aastat kestame.

Fotonäituse avamisel saavad kõik kohalviibijad testida oma teadmisi Eesti rahvastiku vähenemisega seotud probleemide osas. Samuti saame üheskoos arutada eelarvamuste ja hirmude üle, mis sageli muudavad kestmajäämise teemalised arutelud emotsionaalseks ning lahenduste leidmise keerukaks. Vestlust juhib Noored Kooli õpetaja ja haridusinnovaator Jüri Käosaar.


Rohkem infot: https://facebook.com/events/334185450564241/