Euroopa saab kokku Põlvas

18.-21. juulil toimub Põlvas üleeuroopalise maapiirkondade ühenduse iga-aastane kokkutulek, kus osalevad 25 Euroopa riigi delegatsioonid. Kokkutuleku avatseremoonial avatakse Põlva keskväljaku ääres tõenäoliselt Euroopa pikim pink.

Euroopa Maapiirkondade Harta loodi 1989. aastal, sel aastal tähistatakse ühenduse 30. aastapäeva. Liikmeteks on üks väike maapiirkond igast Euroopa riigist. Ühenduse eesmärgiks on tugevdada Euroopa integratsiooni tuues liidu kodanikud kokku ühise „köögilaua" taha.
Et inimesed saaksid üksteist ja üksteise eluviisi optimaalselt tundma õppida, majutatakse üritustel osalejad korraldava kogukonna peredesse.

Kohtumise avamine toimub reedel, 19. juulil ning algab piduliku rongkäiguga kultuurikeskuse juurest keskväljakule, kus toimuvad kõned ja esinemisprogramm. Seejärel avatakse keskväljaku jõeäärsel alal tõenäoliselt Euroopa pikim pink (pikkust 28 m), mis jääb Põlvasse suursündmuse tähiseks.

Kohtumise programm jätkub osalejate töötubadega, kus teemadeks nii euroskeptitsism kui Euroopa tuleviku teemad maapiirkondade elanike silme läbi. Eesmärk on julgustada maapiirkondade eurooplasi arvestama ühise ajaloo ja ühiste väärtustega.
Laupäeval ja pühapäeval tutvustatakse külalistele eesti loodust ja kultuuri. Laupäeval, 20. juulil osalevad külalised lõõtspillikuningas Karl Kikka skulptuuri avamisel ja lõõtspillipeol Harmoonika. Pühapäeval osaletakse ka hommikupalvusel Põlva Maarja kirikus.

Lisainfo:
Annely Eesmaa
Põlva Vallavalitsus
avalike suhete spetsialist
799 9494; 516 0435
Annely.eesmaa@polva.ee