Harmoonika 2015

10.01.18

  V rahvusvahelise lõõtspillipeo HARMOONIKA kava

•  Külaharmoonikad

Viiendal rahvusvahelisel lõõtspillipeol Harmoonika sai kuulda nii noori kui vanu pillimehi üle kogu Eestimaa ja kaugemaltki. Esmakordselt astus peolaval üles lõõtsameistrite orkester ja kuulda sai Ukraina bajaanivirtuoos Vitalii Kozitskit.

Laupäeval 18. juulil toimus Eesti lõõtsapealinnas Põlvas viies rahvusvaheline lõõtspillipidu Harmoonika. Kontserdi erikülalisteks olid Raimo Urpilainen Soomest, Vitalii Kozitski Ukrainast ja särav muusikalilauljatar Hanna-Liina Võsa Eestist. Pillilugude ja lauludega  astusid üles noored neiud, noored mehed ja lõõtspilli koondorkester.

Esmakordselt tuli rahva ette orkester, mille liikmed on enesele ise pilli valmistanud. Pea kolmetuhandelise publiku ees sai tuleristsed Põlva Muusikakooli noorte kapell. Hoogu lisas lõõtsakuningas Juhan Uppini ansambel RÜÜT ning pasunakoor Bierbrauchen und Bratwurst Blechblaser.

Kontserdil esilinastusid Ain Mäeotsa lavastatud lühifilmid August Teppost ja tema pillist. Ekraanil kuvatud laulusõnad andsid ka publikule võimaluse kaasa laulda ja saada vahetut osalemiselamust. Pidu lõppes tuleshowga. Külastajaid saatis koduteele küünlaallee, mille süütasid noored vabatahtlikud.

Harmoonika peoga on paaril viimasel aastal kaasnenud ka väiksemad külapeod - külaharmoonikad. Selgi aastal astusid lõõtspillimehed peo eelõhtul, 17. juulil üles Tilsi külasimmanil ja Võõpsu suvesimmanil. Suurem lõõtspillimängijate osalusega külaharmoonika toimub 22. augustil Valgjärvel, Karl Kikka kodupaigas. 23. augustil astuvad lõõtspillimängijad üles ökofestivali kontsertprogrammis Karilatsis. Kõlab hästi!

•  HARMOONIKA filmiklipid:

Õige vai võlss?

Mets mühiseb

Lõõts on lõõts

... ja pulmas pillita

Piletid PILETILEVIS

Piletite hinnad kuni 30.06 k.a.
Täispilet 12 €
Õpilane, pensionär 7 €
Perepilet (2 täiskasvanut ja vähemalt 2 last) 25 €
Lastele vanuses kuni 6 eluaastat (k.a) on sissepääs tasuta
Soodustuse saajal palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi!

Piletite hinnad alates 01.07
Täispilet 15 €
Õpilane, pensionär 10 €
Perepilet (2 täiskasvanut ja vähemalt 2 last) 30 €
Lastele vanuses kuni 6 eluaastat (k.a) on sissepääs tasuta
Soodustuse saajal palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi!

Lisainfo:
Kestus 2 h
Sissepääs al. 19:00
Ligipääs ratastooliga olemas.
Tegemist on vabas õhus toimuva üritusega.

 

 

Fotod Taavi Nagel

 

Toimetaja: ANNELY EESMAA