Riigi toetatud esmane õigusnõustamine

7.09.21

 

HUGO OÜ pakub koostöös justiitsministeeriumiga juriidilistes küsimustes riigi toetatud esmanõustamist Eesti elavatele inimestele, kelle taotlusele eelnenud kvartali keskmine brutosissetulek on kuni 1200 eurot (k.a). Erandiks on lapse õigusi puudutavad perekonnaasjad, kus kehtib piirmäärana brutosissetulek kuni 1700 eurot (k.a). Sissetuleku ülempiiri nõue ei kehti erivajadustega inimeste ja eakate õigusnõustamise puhul, mida korraldavad lepingu alusel Puuetega Inimeste Koda ja Eesti Pensionäride Ühenduste Liit. 

Tasuta õigusnõustamise saamiseks tuleb:

  1. sõlmida kliendileping ning tasuda 5 eurot lepingutasu (kehtib terve kalendriaasta, see tähendab, et kalendriaasta jooksul uuesti nõustamisele minnes enam lepingutasu tasuma ei pea), alaealised on lepingutasust vabastatud;
  2. eelnevalt broneerida aeg kas HUGO.legali kodulehel või helistades telefonile 688 0400.

Lisaks on võimalik esitada oma küsimus juristaitab.ee lehel asuvas foorumis. Küsimuse esitamiseks tuleb ID-kaardi abil registreeruda.

Seejärel on inimesel õigus saada juriidilist abi, millest:

  • 2 esimest tundi on kliendile tasuta;
  • 3 järgmise tunni eest tuleb kliendil tasuda 45 eurot tunnis. Lapse õigusi puudutavates perekonnasjades on soodushinnaga tundide arv 10.