« Tagasi

Tühjendamata prügikonteinerid

Kindlasti olete märganud linnapildis tühjendamata ja ületäitunud pakendikonteinereid. Sellise olukorra põhjuseks on asjaolu, et segapakendi konteineritesse tuuakse sinna mittesobivaid jäätmeid. Kahjuks tuleb jätkuvalt tõdeda, et ei järgita konteineritel olevaid juhiseid ja pakendikonteineritesse ning nende kõrvale jäetakse sageli prügi, mis ei kuulu eelpool nimetatud konteineritesse. Tihti leiame pakendikonteineritest tolmuimejaid, kartulikoori, aknaklaase, musti prügikotte ja muid olmejäätmeid. Sellisel juhul hindab prügivedaja sorteeritud jäätmed rikutuks ning konteiner jääb tühjendamata.

Et vältida pakendikonteinerite tühjendamata jätmist palub Põlva Vallavalitsus kodanikel pakendite sorteerimisel ja konteinerisse asetamisel jälgida

- et toodud pakendid oleksid tühjad, puhtad ja kuivad ega sisaldaks biojäätmeid
- et pakendikonteinerisse toodavad pakendid ei oleks läbipaistmatus või mustas kotis. Need peavad olema kas läbipaistvas kilekotis või tuleb need asetada need lahtiselt konteinerisse.
- et suuremahulised pakendid on enne konteinerisse asetamist kokku surutud.

Palun jälgige, milliseid pakendeid võib konkreetsesse konteinerisse panna. Kui konteiner on täis, siis ei tohi pakendikotte konteineri kõrvale jätta või konteineri külge riputada. Tuleb oodata, mil konteiner on tühjendatud.

Hoiame puhast loodust enese ümber ning sorteerime prügi teadlikult!

Info:
Reelika Raig
keskkonnaspetsialist
Põlva Vallavalitsus
799 9486