Tunnustati 2021. aasta Põlvamaa parimaid

Kolmapäeval, 19. jaanuaril korraldasid Põlvamaa Arenduskeskus ja Põlvamaa Omavalitsuste Liit Räpina Sillapää lossis piduliku vastuvõtu, kus tunnustati Põlvamaa 2021. parimaid ettevõtjaid, vabaühenduste esindajaid ning samuti leidis tunnustamist maakonna ettevõtlikeim kool ja Aasta bussijuht.

Ettevõtteid tunnustati neljas kategoorias: Ettevõtluse Edendaja, Tõusev Täht, Põlvamaa Pärl ja Põlvamaa Mastimänd.

PÕLVAMAA MASTIMÄNNI tiitliga tunnustatakse ettevõtet, mis on tegutsenud üle viie aasta; ettevõttes töötab vähemalt 10 inimest; see on oluline piirkonnale ning on edukas, stabiilne ja jätkusuutlik.

MASTIMÄND 2021 on Ecosauna Projekt OÜ, mis toodab luksuslikke kümblustünne ja nii traditsioonilisi kui ka erilahendustega saunasid ja kämpingumajasid. Ettevõtte meeskonda kuulub 40 töötajat, kelle valmistatud toodang eksporditakse enam kui 30-sse riiki üle maailma.

TÕUSEV TÄHT on ettevõte või ettevõtjad, kes on käivitanud keskkonnasõbraliku ja innovaatilise protsessi ja toote.

TÕUSVAD TÄHED 2021 – Peeter ja Raido Peedomaa, kes on puidu kasutamisel toonud välja uue etapi ja tänu kellele on Põlvas kerkimas esimesed ristkihtpuidust kortermajad Eestis.

PÕLVAMAA PÄRL  on ettevõtte, kes on tuntud väljaspool maakonda ja on oma tegevusega panustanud Põlvamaa atraktiivsuse suurendamisele.

PÕLVAMAA PÄRLIKS 2021 on sirgunud 2017. aasta Tõusva Tähe tiitliga pärjatud OÜ Käbliku Pruulikoda.

OÜ Käbliku Pruulikoda on tuntud nii Põlvamaal kui kogu Eestis, kuid neid teatakse ka mujal Euroopas. Ettevõtte entusiastliku meeskonna põhimõte – käib töö ja vile koos – on põhitegevuse kõrval käivitanud ka muusika- ja käsitööõlle festivali, koroona-aastal avati pizza- ja õllekeldri väliterrass, kus toimus nii koolitusi kui ka kontserte.

ETTEVÕTLUSE EDENDAJA on üksikisik, ettevõte, organisatsioon või omavalitsus, kes on oma tegevusega otseselt või kaudselt aidanud kaasa Põlvamaa ettevõtluse arengule.

2021. aasta ettevõtluse edendaja Põlvamaal on Leo Kütt, kes on väsimatu uute ettevõtmiste algataja ja kes on oma teiste ettevõtmiste seas käima lükanud  Räpina loomemaja, millest on välja kasvanud kümned ettevõtted. Läinud aastal sai tema eestvedamisel uue elu ja hingamise Koiva maja ehk Räpina muusikakooli endine hoone, mis on nüüd omamoodi koduks 11 ettevõtjale.

Esmakordselt anti välja tunnustus PÕLVAMAA ETTEVÕTLIK KOOL 2021, mille pälvis Mooste Mõisakool.

Mooste Mõisakool kuulub ettevõtliku kooli haridusprogrammi võrgustikku 2016. aastast ja ajaloolisse mõisahoonesse rajatud kooli iseloomustab lähenemine, et kõik tehtu arendaks õpilastes iseseisvat mõtlemist, ettevõtlikku hoiakut, otsustusvõimet ning ärgitaks tegutsema. Õppetöö käigus aidatakse õpilastel mõista neid ümbritsevat majanduselu, valmistada nad ette jätkuvateks õpinguteks ja tulevasteks saavutusteks. Õppimine nii väljaspool klassiruumi kui ka klassis on toetanud õpilaste julgust teha asju teistmoodi. Õppimise muudavad üheskoos põnevaks inspireerivad õpetajad ning innustunud õpilased.

Tunnustusüritusel pärjati ka Põlvamaa parimad vabaühendused ja sädeinimesed.

Põlvamaa kodanikuühendus 2021 on MTÜ Kagu-Eesti Lasterikkad, mis toetab aktiivselt suurperesid ja pakub lasterikastele peredele erinevaid põnevaid üritusi.

AASTA VABATAHTLIK 2021 on Inge Parring.

Inge Parring on juba aastaid panustanud Ruusa kogukonna tegemistesse, korraldades erinevaid õpitubasid, koolitusi ja piirkondlikke sündmusi.

AASTA KODANIKUALGATUS 2021 on Postitee Pillerkaar.

Eesti kõige kaunimaks teeks hinnatud vanal Tartu-Võru maanteel ehk ajaloolisel Postiteel on alati huvitav seigelda, kuid just Postitee Pillerkaar toob huvilistele nähtavale ka tee äärde jäävad kohalikud ettevõtjad ja talud. Tegemist on Põlvamaa jaoks olulise maineüritusega, mis toob meie kanti palju külalisi.

SÄDEINIMENE 2021 on Andre Laine.

Andre Laine on aastaid rikastanud Põlvamaa kultuurielu, olnud aktiivne vabatahtlike kaasaja nii MTÜ Meie Stuudio toimimise toetamiseks kui ka erinevate maakondlike kultuurisündmuste korraldamisel. Tantsumaailma inspireeriv eestvedaja, kes on tuntud üle Eesti!

AASTA BUSSIJUHT 2021 on Ain Lilles.

Kagu Ühistranspordikeskus kuulutas taaskord välja konkursi Aasta bussijuhi leidmiseks ja Aasta bussijuht 2021 on konkursil enim hääli saanud AS GoBus bussijuht Ain Lilles. Ain Lilles on kohusetundlik inimene, keda sõitjad iseloomustasid ka hästi sõbraliku, humoorika ning vastutuleliku bussijuhina, kes muudab ka reisijate tuju paremaks.

Põlvamaa tunnustamisüritust korraldasid ja rahastasid Põlvamaa Arenduskeskus ning Põlvamaa Omavalitsuste Liit. Ettevõtjate tunnustamist toetati Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist.

Lisainfo:

Sander Silm
Põlvamaa Arenduskeskuse
kommunikatsioonispetsialist
566 212 85
sander.silm@polvamaa.ee