Vabariiklik maaraamatukoguhoidjate suveseminar

Eesti Raamatkoguhoidjate Ühingu maaraamatukogude sektsiooni 31. suveseminar „Raamatukoguhoidja kogukonna vedurina" toimub 15.–17.  juunil Põlvamaal.

Kolme päeva jooksul on kavas tutvuda Põlvamaa raamatukogude ja kultuurieluga ning saada osa siinsest kultuuriloolisest pärandist ja meie imelisest loodusest.

Külastatakse Vastse-Kuuste, Ahja, Kiidjärve, Taevaskoja ja Saverna raamatukogu.  Kõik raamatukogud on väga head ja omanäolised.  Ühiseks jooneks on tihe koostöö  kodukandi asutuste ja mittetulundusühingutega, millest lisaks raamatukoguhoidjatele räägivad ka nende head koostööpartnerid.

Lisaks raamatukogudele tehakse tutvust Vastse-Kuuste kogukonnamajaga ja Maarja Külaga.

Epp Metsaluige eestvõttel matkatakse Taevaskoja radadel ja tegeldakse käelise tegevusega.  Ene Tigas viib läbi koolituse "Mina, raamatukoguhoidja - kogukonna liige".

Triinu  Laan kõneleb oma raamatutest ning võru keele ja kultuuri arendamisest.

Saverna estraadiring toob publikuni Tarmo Tagametsa lavastuse   "Minu ümber on naljakas inimene" (esietendus!).  Muusikalist külakosti toovad Mooste Rahvamuusikakooli esindajad.

Seminariste üle Eesti võõrustab Taevaskoja Puhkekeskus.

Suveseminari toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupp,  Kanepi  Vallavalitsus, Põlva Vallavalitsus ja Vastse-Kuuste naisteklubi Kolmapäev.

Suveseminari traditsioon sai alguse 1991. aastal Põlvamaal ja on alustamas juba kolmandat ringi (on toimunud kaks korda kõigis maakondades).

Lisainfo:
Külli Ots
Põlva Keskraamatukogu
Pearaamatukoguhoidja
Tel: 799 4823
E-post:  kylli@raamat.polva.ee