Jaan Vahtrale avatakse Põlvas mälestuskivi


Raamatukujuline mälestuskivi avatakse Jaan Vahtra  140. sünniaastapäeval  23. mail kell 15 Põlva Keskraamatukogu ees (Kesk 16). 

Peamiselt kirjaniku ja kunstnikuna tuntud  Jaan Vahtra (1882-1947)  sündis praeguses Põlva vallas Kaaru külas. Hiljem elas ta veel mitmel pool Põlva lähedal. Metstes kooliõpetajana töötades avastas ta 20. sajandi algul peopaigana Intsikurmu.

1907. aastal algatas Jaan Vahtra Põlva Rahvahariduse Seltsi loomise ja oli ka seltsi esimene näitejuht. Hiljem viis elutee ta Põlvast eemale, tema loodud selts jäi aga püsima ja tegutses kuni 1940. aastani aktiivselt. Juba 1910. aastal valmis vaid poole aastaga kaasaegne seltsimaja, kus alates 1996. aastast (renoveerimise järel) asub keskraamatukogu.

Omaaegse seltsi tegevust jätkab 1995. aastal asutatud Jakob Hurda nimeline Põlva Rahvahariduse Selts, kes on hoidnud Põlva-kandist võrsunud kultuuritegelaste mälestust.

Mälestuskivi avamise järel toimub vestlusring, kus Jaan Vahtrast kõnelevad ajaloolane Kersti Taal, kunstiteadlane Enn Lillemets jt.

Huvilised on palutud!

 

Lähem info:

Tiia Viilu
Jakob Hurda Selts
Esimees
5565 2363
hurdaselts@gmail.com

jakobhurt.ee