Lõõtsapealinna kingitus Eestile: 100 rahvusliku lõõtspilli mängijat ja 100 valminud lõõtspilli

 Laupäeval, 14. juulil pakitakse Põlva Intsikurmus lahti lõõtsapealinn Põlva kingitus Eestile – toimub lõõtspillipidu Harmoonika, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale.

Sel aastal valmis lõõtsameister Heino Tartesel 100. Teppo-tüüpi lõõtspill, peoks valmivad lõõtspillimängijate fotoskulptuurid ja lavale koguneb vähemalt 100 lõõtspillimängijat. Muusikalise kingituse Eestile toovad ka külalised Leedust ja Soomest.

Lõõtspillientusiast Heino Tartes on algatanud rahvusliku lõõtspilli valmistamise kursusi üle Eesti, kogunud kokku ja jaganud edasi kunagiste pillimeistrite oskust ja kogemusi. Kõik ikka selleks, et Lõuna-Eestile omast Teppo-tüüpi pilli oleks võimalik mängida veel kaua aega. Heino on ka Põlva lõõtsakooli eestvedaja, kus kõik lõõtspillimänguhuvilised oma oskusi õppida ja lihvida saavad. Peol antakse Heino Tartesele üle lõõtspillimängijate kogukonna initsiatiivil ja Põlva Vallavalitsuse toetusel Eesti Lõõtspilli Maestro tiitel ja vastav ametikett.

Lõõtspillipeole eelneb traditsiooniliselt külaharmoonika Tilsis, Kõrbjärve ääres, kus lõõtspillimängijad oma näpud soojaks mängivad ja publik peotunde kätte saab.

Rahvusvaheline lõõtspillifestival Harmoonika toimub 8. korda, esimene lõõtspillimängijaid koondav pidu toimus Põlvas 2011. aastal.

Teate koostas:
Annely Eesmaa
Põlva Vallavalitsus
Avalike suhete spetsialist
799 9494, 516 0435
Annely.eesmaa@polva.ee