Põlva valla üldplaneeringu ja keskkonnamõju strateegilise hindamise aruande eelnõu avalik väljapanek toimub 30.08.–10.10.2021. EELNÕU

Põlva Teataja uudised

« Tagasi

Mis saab Peri külakeskusest ja Andrus Kasemaa pannoost?

Peri külakeskus on plaanis tulevikus lammutada, kuid kunagi pole plaanis olnud maali lammutamine. Põlva vallavanema Georg Pelisaare sõnul oleks praeguses seisus Peri külakeskuse taastamisel ruutmeetri hind kordades suurem, kui uue ehitamisel ning isegi siis ei tuleks taastatud hoone sama soojapidav ega ergonoomiline.  

 

"Juba siis, kui Põlva linn ja vald ühinesid oli selge, et Peri külakeskuses olev pannoo on väärtuslik, täpselt nii, nagu Elmar Kitse pannoo Põlva Muusikakooli hoones," ütles Pelisaar.  

Kuidas maal säilitatakse, on praegu veel lahtine. Abivallavanem Martti Rõigase sõnul on säilitamiseks mitu erinevat lahendust, mida on Muinsuskaitse nõunikuga arutatud, kuid milline lahendus lõpuks välja valitakse, selgub hiljem. 

 

Rõigas selgitas, et näiteks üks variant on, et maal võetakse seina pealt maha. Teine võimalus on, et maaliga sein jäetakse alles. Igal juhul säilitatakse maal nii, et ilmastik seda ei lõhuks ning vana Peri külakeskust ja raamatukogu ei lammutata enne, kui uus koht valmis ei ole. 

 

Pelisaar ütles naljatades, et mida veidramal kujul maal säilitatakse, seda parem: "Kui maali ümber ehitada näiteks mingid klaasist kujundid, tuleks sinna tulevikus rohkem turiste. Hea on ka see, et maal on just restaureeritud ning mida utoopilisemad pakkumised maali säilitamiseks tehtaks, seda kasulikum Peri küla ja Põlva valla elanikele."

 

Joonas-Priit Sibul 

teabespetsialist 

 

 

 


 Põlva Haldusteenistus
tel 5560 1587
rein.kamber@polva.ee

Heakorra- ja haljastustööd,
teede hooldus,
hulkuvad koerad ja kassid.

 

"Põlva - Eesti lõõtsapealinn" logo

Põlvamaa Rohelisem elu logo