1.08.22
 Alates juulikuust võetakse Põlva vallas vanarehve vastu vaid Põlva jäätmejaamas.

Põlva Teataja uudised

« Tagasi

Põlvamaa kodutütred tähistasid väärikat sünnipäeva

20. jaanuaril tähistasime  Põlvamaa kodutütardega Põlva Kultuuri-ja Huvikeskuses Kodutütarde organisatsiooni 90. aastapäeva. Pidulikule aktusele oli kutsutud Põlva ringkonna tublimad liikmed, noortejuhid ja nende sõbrad. Kahjuks paljud neist praeguses keerulises olukorras peole ei jõudnud või ei pääsenud. 

Kes on Kodutütred? Oleme Eesti suurim noorteorganisatsioon, kuhu kuulub üle Eesti  ligi 4000 tüdrukut vanuses 7-18aastat. Põlvamaal tegutseb hetkeseisuga Kodutütarde ridades 290 tüdrukut, neist  139 Põlva vallas( 8 rühmas).

Meie missiooniks on  vabatahtlikkust väärtustades pakkuda noortele parimaid arengu- ja tegutsemisvõimalusi isamaalise kasvatustöö kaudu. Peamiselt pöörame  rõhku matkatarkustele ja riigikaitsele, olulisel kohal on ka ohutuse teemad, sportlikud tegevused, samuti on tegevustesse sisse põimitud kodanikuoskused ning ajalooteadmised. Hoolitseme ka noorte juhtimis- ning korraldamisoskuste täiendamise eest.

Pidulikul üritusel osalesid ka kaks meie organisatsiooni eelmise aasta tublimat:

Aasta  Kodutütarde noortejuht 2021- Laheda rühma rühmavanem  ning Kodutütarde Põlva ringkonna vanem Ainika Mägi

Ainika jaoks pole probleem korraldada ükskõik mis üritus, olgu selleks siis välilaager, ekskursioon, järgulaager, kokkamise õpituba või hoopis öine seiklusmäng, ta  saab kõigega hästi hakkama. Laheda rühm kuulub meie maakonna paremikku ning  rühma noored on saavutanud tublisid tulemusi nii maakondlikel kui vabariiklikel võistlustel. Ainikal on mitmekülgsed huvid, kuid esmajärgus huvitab teda ajalugu. Tema poolt kirjutatud Isamaalise Hariduse Programmi projektid on suuresti seotud ajaloo teemaga, korraldatud üritused on viinud noori muinasaega, keskaega, I maailmasõja aega, metsavendade radadele jne…. Ajaloopisikuga on ta püüdnud nakatada ka oma rühma noori. Laheda rühma noorte sõnul on Ainika parim. Kodutütarde organisatsiooni poolt on talle antud  kõrgem tunnustus- kuldsõlega teeneterist ja Põlvamaa  aukiri.

Ainika enda  sõnul meeldivad talle noored, sest tänu neile tunneb ta ennast noorena: „Minu ümber on alati palju vahvad tüdrukud olnud. Kui vahest tekib tunne, et enam ei jaksa ja mõtlen kodutütarde tegevuse lõpetada, siis on just noored olnud need, kes paluvad mul vähemalt niikaua ametis olla, kui nemad suureks kasvavad. Aga siis tulev vahepeal uued väiksed tüdrukud peale, kes ootavad sama- ja nii olen ma juba 15 aastat olnud seotud Kodutütarde organisatsiooniga."

Aasta kodutütar 2021 – Põlva II rühma kodutütar Lisette Johanson
Lisette on kodutütar olnud 11 aastat, sooritanud kuus kodutütarde järku, sooritanud mitu erialakatset: laulja, sportlane, perenaine, kunstnik, esineja ja aktivist/organisaator. Ta on aktiivne kodutütar ja Põlva maleva noortekogu liige. Just noortekogu tegevus on toonud esile Lisette suurepärased isikuomadused: rõõmsameelsus, taskaalukus, tagasihoidlikus, järjekindlus ja abivalmidus. Ta oskab ülihästi planeerida oma aega, julgeb sõna võtta, oma mõtteid ja ideid avaldada ja vastutust võtta. Ürituste korraldamises on saanud oma tuleristsed ja järjest paremini suudab ta oma ülesandeid täita.

2021. aasta kevadel oli  tema üheks eest vedajaks  prügikoristusaktsioonis EESTIMAA PUHTAKS, mis kestis terve kuu ja kus osalejaid leidus ka väljaspool Põlva maakonda.  Lisaks korraldamisele on ta usinalt osalenud erinevatel üritustel. Suuremad üritused, kus ta osales: aprillis maleva välioskuste laager, juunis vabariiklik võistlusmatk Ernake ja spordiselts Kalevi võimlemispidu, augustis Põlva maleva patrullvõistlus Must Kotkas ja vabariiklik noorte suvekooli jne.

Võime kindlalt väita, et viimase kahe aasta jooksul on Põlvamaa Kodutütarde ja Noorte Kotkaste meediakuvand just Lisette nägu. Tänu tema tööle ja pingutusele oleme saanud väga hea ülevaate paljudest meie maleva erinevatest üritustest: Esimese COVIDI- laine aja Põlva ringkonna tervituse sotsiaalmeedias, 2020.a suvelaagri värvikas videoreportaaž, eelmise aasta Spektri laagris oli ta üks laagri avalike suhete ülesannete eest  vastutaja. Kõike seda on Lisette teinud südamega, stiilselt ja kvaliteetselt.
Kaaslaste sõnul on Lisette  kõige selle kõrval ka tõeline sõber, kes leiab ühise keele igaühega. Kodutütarde aastapäeval pälvis Lisette kodutütre kõrgema tunnustuse - Kodutütarde hoolsusmärgi

Aile Vals
Kaitseliidu Põlva maleva noorteinstruktor

 


 Põlva Haldusteenistus
tel 5560 1587
rein.kamber@polva.ee

Heakorra- ja haljastustööd,
teede hooldus, tänavavalgustus,
hulkuvad koerad ja kassid.
7.03.22

 

"Põlva - Eesti lõõtsapealinn" logo

Põlvamaa Rohelisem elu logo