Uudised

Põlva kinos hakatakse peagi näitama 3D filme

01.06.2015

Peagi saavad ka põlvakad kultuurikeskuse kaasajastatud kinos vaadata 3D filme.

Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus koostöös Põlva Vallavalitsusega korraldasid aprillis riigihanke Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse kino digitaliseerimiseks. Riigihanke tulemusel osutus soodsamaks pakkujaks OÜ Miterassa, kes pakkus Sony kaubamärgi tehnikat. Hankelepingu kogumaksumus on 89 952 eurot. Projekti elluviimist finantseeritakse Eesti Kultuurkapitali toetusega ja Põlva valla eelarvevahenditest. Projekti lõpptähtajaks on 13. juuli 2015.

 

Planeeritud uuel 4K digitaalsel kinoprojektsiooni süsteemil on Digital Cinema Audio protsessor, millel on 3D formaadis filmide esitamise võimalus. Projektsioonisüsteemil on suure mahutavusega server filmide salvestamiseks, mis annab võimaluse filmide korduvale taasesitamisele ja säilitamisele. Kinosaali ekraan uuendatakse ja suurendatakse (mõõtmetega 9 x 5 meetrit) ning külastajatel on võimalus kasutada kinofilmi vaatamiseks 3D prille.

 

Maire Pedras

Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse direktor

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee