Põlva Teataja uudised

Eesti Rahva Muuseum ootab suveniirrätikuid

Eesti Rahva Muuseum on loomas näitust aastatel 1918 kuni 2000 disainitud ja toodetud kaelas kandmiseks mõeldud suveniirrätikutest. Aita ERMi näitust täiendada nii lugude kui rätikutega.

Suveniirrätikute traditsioon ilmestas argipäevi aastakümneid, mil naised (aga ka mehed) meelsasti oma riietust rätikutega kaunistasid ja viimast täppi oma välimusele lisasid. ERMi direktor ja loodava näituse kuraator Kertu Saks: „Rätikute kujundamine ja loomine oli suhteliselt vabaks väljendusvõimaluseks ning värvilaiguks ka hallil nõukogude perioodil. Just suveniirrätikute disainis kajastusid ka vabaduspüüdlused ning taasiseseisvumise aeg. Samuti kajastusid nende disainis erinevad kunstivoolud ning neid lõid väga mainekad kunstnikud." Rätikute traditsioon jätkus veel ka 90ndatel aastatel, kuid on nüüd mitmel erineval põhjusel hääbumas.

Kogume lugusid ja rätikuid kuni 30. septembrini 2022.

Kui Sul on kodus kas mõne Eesti linna või paiga rätik, mõnele sündmusele või asutusele loodud rätik, tähtpäevale auks loodud rätik või siis ka lihtsalt ilus disainrätik (näiteks ARSis kujundatud ja toodetud), mida müüdi nõukogude perioodil meie kaubamajades ja ARSi kauplustes, siis palun võta ERMiga ühendust. Võib juhtuda, et just Sinu rätik jõuab näitusele, mille tahame avada ERMi sünnipäeval 2023. aasta aprillikuus.

Kogume ka lugusid ja meenutusi, mis on seotud nende rätikute saamis- ja kandmislugudega. Lugusid ootame ka siis, kui ERMile rätikut tuua ei ole.

Suveniirrätikute lugusid ja/või fotot rätikutest, mida soovid näitusele saata, ootame e-aadressile ratikud@erm.ee kuni 30. septembrini 2022.


26.04.24

 

18.01.24
  Vallavalitsuse kassa asub vallamajas Keldrikaela tee 2, Mammastes ja on avatud
K 9-13 ja N 12-15
Põlva Haldusteenistus
tel 5560 1587
rein.kamber@polva.ee

Heakorra- ja haljastustööd,
teede hooldus, tänavavalgustus,
hulkuvad koerad ja kassid.
18.01.24

 

 

"Põlva - Eesti lõõtsapealinn" logo

Põlvamaa Rohelisem elu logo