Põlva Teataja uudised

Talv toob postiteenustes muudatusi

E-kaubandusega koos on kasvanud pakkide saatmine pakiautomaatides ja väheneb postipunktides kohapeal teenuste kasutamine. Põlva valla ja Omniva esindajate kohtumisel vaatasime üle valla posti- ja pakiteenuste korralduse ning mahud ning leppisime kokku teenuste ajakohastamise. 

Mooste ja Laheda saavad uue pakiautomaadi tuleval aastal
Arvestades kohalike elanike soove ja kasvavat pakkide saatmist-saamist pakiautomaatides paigaldatakse järgmisel aastal Moostele ja Lahedale. Omniva pakiautomaadid Põlva Kaubamaja, Põlva Selveri, Põlva Meie Ostumarketi ja Vastse-Kuuste Coop kaupluse juures on kohalike poolt juba aktiivselt kasutusele võetud.

Vastse-Kuustele ja Taevaskotta toob edaspidi postiteenused koju personaalne kirjakandja
Vähese kohapeal teenuste kasutamise tõttu suletakse Vastse-Kuuste postkontor ja Taevaskoja postipunktid järgmise aasta alguses, kuid postiteenus ei kao kuhugi, vaid seda hakkab tooma koju või tööle personaalne kirjakandja. Et kohalikud elanikud saaksid harjumuspäraselt jõulupakid ja heade soovidega postkaardid teele saata ja kätte saada, siis on sulgemine plaanis alles tuleva aasta 1. veebruaril. Tavapäraselt jätkavad tööd Põlva postkontor ja Mooste postipunkt. Pakke saab saata ka lähimate pakiautomaatide kaudu.

Kuidas tellida personaalset kirjakandjat?
Kutsu postiteenusteks koju või tööle personaalne kirjakandja! See on tasuta, kui elad postiasutustest kaugemal kui 5 km, lähemalt tulek maksab 5 eurot. Kehtivad täpselt samad hinnad kui postiasutuses ja maksad ainult ostetavate postiteenuste eest. Kirjakandja müüb postmarke, ümbrikke või paneb kliendi eest kirjad ja pakid teele. Samuti saab tasuda arveid, võtta vastu pakke ja kirju ning tellida ajalehti ja ajakirju.

Tellimiseks helista eraldi teenuse telefonil 6643 330! Või kirjuta www.omniva.ee/era/abiinfo/kirjakandja_tellimine. Märgi soov ja aadress. Sinuga võetakse ühendust ja lepitakse kokku teenindamise aeg. Tellimust tullakse täitma üldjuhul juba järgmisel tööpäeval, aga mitte hiljem kui kahe tööpäeva jooksul ajavahemikus kell 8-17.

Kaks vähe kasutatavat kirjakasti eemaldatakse
Põlva vallas on 34  kirjakasti ja enamikke kasutatakse aktiivselt. Samas Kadaja, Joosu, Lahe, Koorvere, Kioma, Holvandi, Partsi, Vanaküla, Mõtsküla, Kauksi, Vabriku tn 8 kirjakastides on olnud alla 5 kirja või ei ole ühtegi kuus, seetõttu need eemaldatakse lähiajal. Senise kolme korra asemel nädalas, hakatakse kirjakaste tühjendama nüüd viis korda nädalas. Kui kirjakasti või postiasutust ei ole läheduses, siis saab kirju saata ka personaalse kirjakandja abil.

Postmarkide ja ümbrike edasimüüjate arv suureneb
Soov on laiendada edasimüüjate arvu postmarkide ja ümbrike müümiseks, et suurendada toodete valikut ja kättesaadavust. Postmarke, ümbrikke, postkaarte jt tooteid saab osta ka Omniva e-poest

Omniva e-poe postitoodete valik on mitmekülgne!
Omniva e-poest leiab laia valiku postmarke, postkaarte, pakendeid, postkaste, mida saad tellida nii postkasti, kulleriga kui pakiautomaati. Lisaks saab tellida enda kujundusega postmarke ja postkaarte. Filateelia huvilistele on suurim valik filateeliatooteid ning numismaatikud saavad soetada Eesti Panga münte. Valikus on ka loodussõbralikest materjalidest pakendid, villaümbrikud jt tooted.  

Lylian Peek
Omniva Lõuna piirkonna postiasutuste juht 


6.02.24

 

18.01.24
  Vallavalitsuse kassa asub vallamajas Keldrikaela tee 2, Mammastes ja on avatud
K 9-13 ja N 12-15
Põlva Haldusteenistus
tel 5560 1587
rein.kamber@polva.ee

Heakorra- ja haljastustööd,
teede hooldus, tänavavalgustus,
hulkuvad koerad ja kassid.
18.01.24

 

 

"Põlva - Eesti lõõtsapealinn" logo

Põlvamaa Rohelisem elu logo